صفحه اصلی آموزه های VoIP

آموزش های VoIP

معرفی محصولات سری CX Polycom

معرفی

شرکت مایکروسافت بزرگترین شرکت تولید نرم افزار در جهان از گذشته به ارائه محصولات در زمینه ارتباطات یکپارچه نموده است. این رده از محصولات دارای امکانات و کارایی بسیار بالایی می باشند به همین دلیل اکثر سازمان ها و شرکت ها تمایل زیادی به ایجاد یک ارتباط یکپارچه بر اساس محصولات Microsoft     نشان می دهند.

شرکت Polycom     با توجه به بازار گسترده در استفاده از محصولات Microsoft     اقدام به تولید محصولات صوتی و تصویری سازگار با این نرم افزارها نموده است که به سری CX     معروف می باشند.

جدول مقایسه

تصویر

مدل

CX 100

CX 200

CX 300

CX 500

CX 600

CX 700

CX 3000

CX 5000

مورد استفاده

Speaker Phone قابل حمل USB

تلفن رومیزی USB

تلفن رومیزی USB     با امکانات کامل

تلفن با کاربری عمومی

تلفن برای استفاده مدیران

تلفن ویژه مدیران

تلفن کنفرانس

پایانه کنفرانس تصویری

پشتیبانی از Microsoft Office Communications Server 2007

بله

بله

خیر

خیر

خیر

بله

خیر

بله

پشتیبانی از Microsoft Office Communications Server 2007 R2

بله

بله

ورژن     3.5.6907.37     و بالاتر

خیر

خیر

بله

خیر

بله

پشتیبانی از Microsoft Lync Server 2010

بله

بله

بله

بله

بله

بله

بله

بله

پشتیبانی از Microsoft Live Meeting

بله

بله

بله

خیر

خیر

با کابل USB

با کابل USB

ورژن     8.0.6362.128     و بالاتر

نمایشگر

خیر

خیر

LCD     دو خط با نور پس زمینه

LCD     رنگی     3.5     اینچ

LCD     رنگی     3.5     اینچ

LCD     رنگی     5.7     اینچ

LCD     رنگی     3.5     اینچ

LCD     رنگی با کیفیت بالا

قابلیت نصب روی دیوار

خیر

خیر

خیر

بله

بله

بله

خیر

خیر

اتصال هدست

جک     2.5mm

سوکت RJ 9

سوکت RJ 9

خیر

سوکت RJ 9

سوکت RJ 9

خیر

-

Speaker Phone

بله

بله

بله

خیر

بله

بله

بله

بله

درگاه USB

بله

بله

بله

خیر

بله

بله

بله

-

درگاه شبکه

خیر

خیر

خیر

یک درگاه     10/100

دو درگاه     10/100

دو درگاه     10/100

یک درگاه     10/100

بله

اتصال برق

-

-

-

PoE (AC Option)

PoE (AC Option)

PoE / AC

PoE (AC Option)

AC

صوت HD

خیر

خیر

خیر

بله

بله

خیر

بله

خیر

امکانات تصویری

خیر

خیر

خیر

خیر

خیر

خیر

خیر

بله

آخرین بروزرسانی (شنبه ، 6 فروردين 1390 ، 18:24)

 

ارسال پیام کوتاه توسط Asterisk

یکی از امکلنات بسیار متداول و محبوب در بین عموم جامعه امروزی پیام کوتاه یا SMS    می باشد. عبارت SMS مخفف Short Message Service می باشد و یکی از موارد کاربردی که تقریباً همه با آن آشنا هستند استفاده آن در تلفن همراه می باشد. همان طور که اشاره شد پیامک می تواند در سایر سامانه های مخابراتی هم مورد استفاده قرار گیرد و تنها منحصر به ارسال پیام کوتاه توسط تلفن همراه نمی باشد به طور مثال برخی از تلفن های تحت شبکه (IP Phone) این قابلیت را دارا می باشند که میان یکدیگر پیام رد و بدل نمایند در این صورت شما می توانید یک ارتباط از نوع نوشتاری میان افرادی که از تلفن IP استفاده می نمایند ایجاد نمایید و یا این امکان را خواهید داشت که پیامی را برای گروهی از افراد ارسال نمایید پیام هایی از نوع هشدارها، اخبار روز، اطلاع رسانی، تبریک و ... .

در این مطلب هدف ما ایجاد ارتباط مرکز تلفن Asterisk خود با سامانه پیام کوتاه مورد استفاده بر روی تلفن های همراه می باشد. در این صورت با استفاده از یک مودم GSM که حتی تلفن همراه شما هم می تواند باشد شما قادر خواهید بود پیام کوتاهی را به تلفن همراه افراد ارسال نمایید و یا حتی می توانید پیام کوتاهی را از افراد دریافت کرده و در سامانه تلفنی خود تجزیه و تحلیل نمایید و تصمیم مناسبی را با توجه به آن اتخاذ نمایید. این ویژگی برای یک مرکز تلفنی کاربرد فروانی خواهد داشت به طور مثال در یک سازمان شما می توانید شماره تلفن همراه مدیران را در سیستم ثبت نمایید و در صورت وجود پیام در پیامگیر شخص مورد نظر هشداری به صورت SMS برای آن فرد ارسال گردد و یا در صورت بروز مشکل در سیستم می توان هشداری را به صورت پیام کوتاه برای اپراتور ارسال نمود تا از گسترش آن جلوگیری نماید. در مواردی هم سیستم می تواند دریافت کننده پیام کوتاه باشد جهت روشن تر شدن موضوع به مثال توجه کنید. فرض کنید در یک گروه پشتیبانی ارباب رجوع قادر می باشند با ارسال شماره کد خود توسط پیام کوتاه با کارشناس خود صحبت نمایند در این حالت مشتری کد خود را به شماره پیامک سیستم ارسال می نماید سیستم کد را دریافت می کند و شماره داخلی کارشناس مربوطه را می یابد سپس تلفن کارشناس به طور خودکار فعال شده و با شماره فردی که پیام کوتاه خود را ارسال نموده تماس می گیرد.

مشاهده می نمایید که پیام کوتاه می تواند موارد استفاده متعددی داشته باشد این امر موجب می گردد راه حل واحدی برای همه موارد موجود نباشد لذا یک نمونه کد اسکریپت اولیه جهت ارتباط با مودم های GSM در ادامه آماده گردیده که برنامه نویس می تواند توسط آن سلوشن خود را اجرا نماید.

جهت دریافت فایل اسکریپت مربوط به ارسال و دریافت پیام کوتاه بر روی این عبارت کلیک نمایید

جهت دریافت رمز عبور بازگشایی فایل اسکریپت با ما تماس بگیرید.

آخرین بروزرسانی (جمعه ، 20 اسفند 1389 ، 22:32)

 

فعال سازی تماس تصویری در Elastix

نرم افزار Asterisk که قلب مجموعه ی Elastix جهت ایجاد یک سامانه تلفنی تحت شبکه می باشد یک نرم افزار بسیار قدرتمند در این راستا می باشد. این نرم افزار علاوه بر تماس صوتی امکان برقراری تماس تصویری را ما بین پایانه هایی که این قابلیت را پشتیبانی می نمایند داراست. تماس تصویری برقرار شده تحت پروتکل SIP عمل می نماید و از ویژگی های بسیار ارزشمند استریسک در برقراری تماس تلفن تصویری پشتیبانی گسترده از کدک های فشرده سازی تصویر همچون H.264 می باشد. کدک H.264 یکی از پرکاربردترین الگوریتم های فشرده سازی تصویر می باشد و در حالت کلی عملکرد آن به این صورت است که تنها اجزایی از تصویر که تغییر می نمایند را برای گیرنده ارسال می نماید این امر سبب استفاده بهینه از کانال ارتباطی می باشد.

جهت دریافت متن کامل آموزش بر روی این عبارت کلیک نمایید.

 
مطالب بیشتر...
Loading