صفحه اصلی اخبار

اخبار

سامانه نظر سنجی و مسابقه تلفنی هوشمند

معرفی سامانه

سامانه مسابقه تلفنی با هدف ایجاد واسطی جهت برگزاری انواع مسابقات با استفاده از تلفن طراحی گردیده. در این سامانه مهم ترین عامل ایجاد یک ارتباط تلفنی بسیار ساده برای تماس گیرنده (شرکت کننده در مسابقه) جهت پاسخگویی به سوالات طرح شده می باشد. این سامانه می تواند به راحتی با انواع خطوط مخابراتی ارتباط بر قرار نماید. امکان تعریف چندین سوال مختلف و ایجاد تغییرات لازم در سیستم به سادگی و از طریق یک واسط وب امکان پذیر می باشد. گزارش نهایی نیز به تنهایی در سیستم قابل ارائه می باشد و همچنین اماکن اتصال به سایر پایگاه های داده جهت تلفیق با سایر نتایج مسابقه امکان پذیر می باشد.

سناریو و نحوه عملکرد

عملکرد این سامانه طبق تعریف مشتری و نیاز وی تعیین می گردد و پس از آن نیز مدیر سیستم از طریق واسط در اختیار می تواند تغییرات لازم را در سناریوی خود را با توجه به سیاست مد نظر اعمال نماید که شامل تغییر سوال مسابقات، تعریف منوهای صوتی و ... می باشد. اما در حالت کلی عملکرد سیستم را طبق یک الگوی فرضی بسیار ساده می توان به شرح زیر بیان نمود.

اولین مرحله تماس شرکت کننده در مسابقه می باشد. وی با شماره گیری خطوط متصل به سیستم می تواند در مسابقه شرکت نماید. پس از شماره گیری وارد سامانه تلفنی می گردد و برای تماس گیرنده پیام خوش آمدی پخش می گردد و به کاربر جهت شرکت در مسابقه و یا موارد دیگر حق انتخاب می دهد. کاربر با ورود به منوی مسابقه متن سوال را خواهد شنید و در پی آن از کاربر پاسخ سوالات نیز دریافت می گردد. پاسخ سوالات به دلیل سهولت معمولاً به صورت عدد می باشد در نتیجه سوالات یا به صورت تستی مطرح می گردند و یا پاسخ آنها به صورت عدد صحیح می باشد. در مواردی که سطح مسابقه کوچک می باشد و نیاز به دریافت پاسخ سوالات به صورت شفاهی می باشد امکان ضبط صدا جهت پاسخ سوالات نیز مقدور می باشد.

پس از هر مرحله پاسخگویی اطلاعات وارد شده به لحاظ صحت بررسی می گردند و در سیستم ذخیره می گردد. شماره افراد تماس گیرنده نیز به طور خودکار پس از تماس از مرکز مخابرات دریافت می گردد و با توجه به سیاست مد نظر می توان از ثبت نتایج مجدد با استفاده از یک شماره جلوگیری نمود. زمانبندی آغاز و پایان مسابقات می تواند به صورت دستی و یا خودکار بر اساس پارامترهای مربوطه تعیین گردد.

پاسخ های دریافتی به همراه اطلاعات تماس گیرنده در یک پایگاه داده ذخیره می گردند و خروجی آن نیز از طریق یک واسط وب به صورت گرافیکی و لحظه به لحظه قابل مشاهده خواهد بود. خروجی نتایج مسابقه را می تواند با استفاده از واسط های استاندارد به سایر سامانه های اطلاعاتی نیز متصل نمود.

 

امکانات ویژه

سامانه معرفی شده صرفاً یک سامانه برگزاری مسابقات تلفنی نمی باشد بلکه یک مرکز تمام هوشمند تحت شبکه می باشد که قابلیت های فراوانی را می توان بر روی آن اجرا نمود که بسته به کاربرد مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه چند نمونه از این موارد مطرح می گردد.

1-      امکان ایجاد یک مرکز تماس کامل

2-      سازگاری با تمام خطوط مخابرات استاندارد بدون محدودیت در تعداد خطوط

3-      امکان تعریف چندین مسابقه به طور کاملاً مجزا

4-      امکان طرح مسابقات خصوصی

5-      امکان طرح و ایجاد سامانه نظر سنجی

آخرین بروزرسانی (دوشنبه ، 2 اسفند 1389 ، 12:43)

 

مرکز مشاوره و پاسخگویی سازمان فناوری اطلاعات

مرکز مشاوره و پاسخگویی تلفنی سازمان فناوری اطلاعات با هدف اطلاع رسانی و پاسخگویی به مسائل مطرح شده در حوزه ی ارتباطات و فناوری اطلاعات به طور آزمایشی شروع به فعالیت نمود. این مرکز با شماره 84802222 واسطی جهت ارتباط مردم با کارشناسان این حوزه و دریافت دیدگاه های آنان می باشد.

 

تلفن مالتی مدیا گرند استریم مدل GXV-3175

تلفن GXV 3175     یک تلفن Multimedia     می باشد. این تلفن امکان برقراری تماس تصویری با کیفیت مناسب و با استفاده از پهنای باند پایین را دارا می باشد. این تلفن دارای یک صفحه نمایشگر 7 اینچ لمسی می باشد و ظاهری بسیار شیک و مناسبی استفاده مدیران می باشد. این تلفن همچنین دارای کیفیت صوت HD نیز می باشد. سایر مشخصات این تلفن به شرح زیر می باشند

·          دارای امکان BLF   مجازی

·         دوربین CMOS با کیفیت 1.3M Pixel

·         امکان تعریف 3 اکانت SIP به طور مستقل

·         پشتیبانی از IEEE 802.1 Q/p و Layer 3 QoS

·         پشتیبانی از Smart NAT و ارتباط Open VPN

·         دارای نرم افزارهای کاربردی متنوع و پویشگر وب

·         نمایشگر 7 اینچ لمسی در ابعاد 480×800 پیکسل

·         دارای ورودی خروجی صوت و تصویر جهت اتصال به سامانه های جانبی

·         قابلیت اتصال حافظه USB و کارت SD/MMC جهت انتقال فایل و افزایش حافظه

·         پشتیبانی از کدک های تصویری H.264/H.263+/H.264 در پهنای باند Kbps32 تا Mbps2

·         دارای دو درگاه شبکه 10/100 با امکان PoE و شبکه بی سیم WiFi تحت استاندارد 802.11b/g/n

آخرین بروزرسانی (چهارشنبه ، 15 دی 1389 ، 16:00)

 
مطالب بیشتر...
Loading