صفحه اصلی اخبار

اخبار

گیت وی های جدید G100 و G200 محصول شرکت Digium

<!-- @page { margin: 0.79in } P { margin-bottom: 0.08in } -->

شرکت دیجیوم به تازگی گیت وی های Standalone خود را با نام G100 و G200 به بازار ارائه نموده. این گیت وی های دیجیتال با بهره گیری از توان پردازنده های DSP با مصرف پایین خود کیفیت بسیار مناسبی را در اختیار کاربر قرار می دهد.

گیت وی های G100 و G200 جهت پشتیبانی از کاربردهای SIP to TDM و TDM to SIP طراحی گردیده اند.

لازم به ذکر است که دستگاه G100 امکان ارتباط با یک خط دیجیتال از نوع E1 یا T1 را دارا می‌باشد و مدل G200 امکان اتصال دو خط به طور همزمان را داراست.

 

G100 & G200

 

اولین IP Phone طراحی شده برای Asterisk

 

شرکت Digium ارائه دهنده پروژه استریسک در سال 2012 اولین تلفن تحت شبکه که صرفاً برای مراکز تلفنی استریسک طراحی شده بود را ارائه داد. این تلفن ها دارای کیفیت بالا (HD) می باشند و از تمام قابلیت های پایه سامانه های تلفنی شامل Call Waiting، Call Transfer و ... پشتیبانی می نمایند. از ویژگی های بارز این تلفن ها می توان به واسط برنامه نویسی منحصر به فرد آنها اشاره نمود که کاربر می تواند با استفاده از زبان هایی همچون Java Script اقدام به برنامه نویسی بر روی هسته مرکزی تلفن نماید. این تلفن های ارائه شده با هدف استفاده از حداکثر توان مرکز تلفن Asterisk در 3 مدل به بازار عرضه می گردند.

· مدل D40 یک تلفن در سطح ورودی می باشد. این تلفن دارای دو کلید و امکان اختصاص دو خط مجزا به آنها را دارا می باشد. تلفن D40 مناسب برای استفاده کارمندان عمومی می باشد.

· مدل D50 که یک تلفن در سطح متوسط می باشد دارای امکان تعریف 4 خط مستقل و 10 کلید جهت BLF می باشد. با استفاده از این 10 کلید کاربر می تواند به سرعت با شماره مورد نظر تماس گرفته و با استفاده از نشانگرهای LED از وضعیت هر شماره با خبر شود. این تلفن برای افرادی که دائم با تلفن سر و کار دارند مناسب می باشد.

· مدل D70 یک تلفن ویژه با امکان تعریف 6 خط می باشد. این تلفن دارای 10 کلید BLF می باشد. همچنین با استفاده از یک نمایشگر LCD امکان تماس با 100 داخلی مهم به سادگی میسر خواهد بود. این تلفن برای استفاده مدیران ارشد مناسب می باشد.

قیمت های پیش بینی شده برای مدل D40 برابر 129 دلار، D50 برابر 179 دلار و برای D70 برابر 279 دلار می باشد.

، ئ  Transferبلیت های پایه سامانه های تلفنی شامل کز تلفنی استریسک طراحی شده بود را ارائه داد. این

 

آخرین بروزرسانی (دوشنبه ، 24 بهمن 1390 ، 17:17)

 

انتشار نسخه پایدار استریسک 10

تیم توسعه ی شرکت Digium در تاریخ 27/1/2012 انتشار نسخه پایدار استریسک 10 را خبر داد. پیش از این نسخه بتای این نسخه ارائه می شد و پس از تکمیل روند توسعه نسخه پایدار آن ارائه شد. نسخه 10 یک نسخه اساسی از نرم افزار استریسک می باشد. برخی از تغییرات عمده به وجود آمده در این نسخه شامل موارد زیر می باشد:

· جلوگیری از کرش کردن نرم افزار زمانی که درخواست SDP به همراه جریان داده تصویری رمزنگاری شده دریافت می شد اما پشتیبانی از تماس تصویری غیر فعال بود و res_srtp هم لود شده بود.

· پشتیبانی از پخش فرمت هایی که جا به جایی را پشتیبانی نمی کردند

· رفع باگ مربوط به انتقال تماس زمانی که شاخه "h" وجود داشته باشد.

· دریافت کد مربوط به وضعیت تماس از روی پورت آنالوگ. در نسخه های گذشته زمانی که تماس به پورت آنالوگ فرستاده می شد بلافاصله آن تماس به عنوان Answerd در نظر گرفته می شد اما در این نسخه وضعیت تماس از سیگنالینگ پورت آنالوگ دریافت می گردد.

· رفع نشت در ارجاع های RTP. در صورتی که یک انتقال تماس بدون متد reINVITE که تماس را در حالت Hold قرار دهد صورت می پذیرفت

کاربران می توانند این نسخه از نرم افزار استریسک را از وب سایت رسمی استریسک دریافت نمایند.

http://downloads.asterisk.org/pub/telephony/asterisk/releases/asterisk-10.1.0.tar.gz

گزارش کامل تغییرات در این نسخه را می توانید از آدرس زیر مشاهده فرمایید

http://downloads.asterisk.org/pub/telephony/asterisk/releases/ChangeLog-10.1.0

 
مطالب بیشتر...
Loading