صفحه اصلی اخبار اخبار مهم طراحی گرافیکی Dial Plan

طراحی گرافیکی Dial Plan

نرم افزار Asterisk     یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای موجود در حوزه مراکز تلفنی مبتنی بر VoIP     می باشد. این نرم افزار دارای هسته بسیار قدرتمندی جهت کنترل تماس ها می باشد. با تمام این مزایا نرم افزار استریسک دارای واسط گرافیکی نمی باشد لذا افراد و شرکت های بسیاری جهت طراحی یک واسط گرافیکی مناسب جهت استفاده از این نرم افزار تلاش نموده اند. از معروف ترین این واسط ها مجموعه FreePBX     می باشد. اما با تمام این موارد برخی اصطلاحات در صنعت تلفن نیاز به تخصص دارد و برای اکثر افراد نامانوس می باشد. از طرفی دیگر تمایل شرکت های ارائه دهنده خدمات تلفن داخلی (سانترال) بر کاهش هزینه های پشتیبانی می باشد به این صورت که با در اختیار قرار دادن یک واسط مناسب پیکربندی سامانه تلفنی را به مشتری واگزار نمایند.

یک راه حل بسیار مناسب که توسط شرکت Apstel    ارائه گردیده استفاده از یک واسط گرافیکی و ویژوال جهت طراحی Dial Plan می باشد. در نرم افزاری به نام Visual DialPlan کاربر با در اختیار داشتن یک سری ابزارها قادر به طراحی مرکز تلفن خود خواهد بود. این نرم افزار کاملاً گرافیکی بوده و پس از طراحی فایل مربوطه به سرور تلفنی منتقل خواهد شد.

نرم افزار Visual DialPlan از تمام امکانات استریسک از جمله context ها پشتیبانی می نماید. این نرم افزار همچنین از قالب Dial Plan در مجموعه های TrixBOX، Elastix، Asterisk NOW نیز پشتیبانی می نماید.

توابع مختلف این نرم افزار امکان پیاده سازی امکانات متعددی را میسر می سازد و در مجموع کتابخانه نرم افزار دارای بیش از 150 Component و 60 تابع مختلف می باشد که برخی از آنها به شرح زیر می باشند

·         محاسبات ریاضی

·         پخش فایل های صوتی

·         انتقال تماس به صندوق صوتی

·         پیاده سازی صف

·         ارتباط با پایگاه داده ها

·         ارسال ایمیل

·         پیاده سازی Ring all

·         پیاده سازی Call Forward

·         ارسال و دریافت فکس

از امکانات ویژه این نرم افزار معتبر سازی طرح طراحی شده می باشد به طوری که خطاهای احتمالی قبل از پیاده سازی روی سرور مشخص گردند و کاربر نصبت به رفع آنها اقدام نماید.

این نرم افزار در دو نسخه Standard و Professional ارائه می گردد.

آخرین بروزرسانی (يكشنبه ، 20 شهریور 1390 ، 21:08)

 
Loading